Головна | Регістрація | Вхід | RSS Четвер, 18.04.2024, 07:16

Мар'їнська школа-інтернат

Оголошення
Меню сайту
Додані матеріали
[28.04.2014][Учительська скарбничка]
Збережи своє здоров’я. Інтегроване заняття, 1,2,3 клас. Вчитель: Венжега В. О. (0)
[17.04.2014][Учительська скарбничка]
Вистава "Малятко-здоров'ятко". Вчитель Цибульник Н.І. 1, 2, 5 клас (0)
[16.03.2014][Учительська скарбничка]
Ой, яка чудова «Українська мова»! Комбінований урок читання та української мови. 2 клас (0)
Опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 211
Ми в соцмережах
Форма входу

Методична скарбниця

Главная » Статьи » Учительська скарбничка

Чинники здopов'я. Пpиpoднi чинники збеpeження i змiцнення здopoв'я. Клiмaт i здopoв'я.

Чинники здоров'я. Природні чинники збереження і зміцнення здоров'я. Клімат і здоров'я

Мета: ознайомити з чинниками здоров'я і пояснити їх дію; навести приклади впливу

природних чинників на здоров'я, обґрунтувати необхідність урахування регіональних

особливостей клімату на організацію розпорядку дня і добір одягу; навчити добирати одяг

і взуття відповідно до погоди.

Обладнання: малюнки та фотографії різного одягу; комплекти сезонного одягу для

підлітків або ляльок; музичний супровід.

Що підготувати заздалегідь: половина учнів спільно з дорослими готують дослідження

про розвиток технологій у XX столітті. Решта учнів готують комплекти сезонного одягу

(зима, весна, літо, осінь) для виконання практичної роботи.

Хід уроку

I.  Організаційний момент

II. Перевірка домашнього завдання. Актуалізація опорних знань і мотивація

навчальної діяльності

Навести приклади позитивних і негативних наслідків технічного прогресу.

З'ясувати «плюси» і «мінуси» для людини побутової техніки (наприклад, пилососа,

холодильника, телевізора).

Презентація проектів із розвитку технологій, виконаних удома.

Проблемне запитання:

— Для чого нам одяг і яким він має бути?

III. Вивчення нового матеріалу

Розповідь учителя з елементами бесіди

Здоров'я — одне з основних джерел щастя, радості та повноцінного життя. Сприятливі і несприятливі чинники, від яких залежить стан здоров'я людини. Чинники здоров'яПоняття про клімат.

Кліматичні умови України. Регіональні особливості клімату та їх вплив на здоров'я. Акліматизація. Поради мандрівникам. Головні функції одягу.

IV. Валеологічна пауза

Руханка «Погода в Занзібарі» (у парах)

Учні, стоячи обличчям один до одного, повторюють рухи за вчителем. «У Занзібарі гріє сонечко {погладжування по плечах), дме легкий вітерець {руки вгору, невеличкі нахили вліво-вправо). Раптом хмарки закрили сонечко, почав накрапати дощик {пальці рук злегка постукують по стегнах), здійнявся вітер {руки вгору, нахили виконуються з великою амплітудою), почалася злива (пальцірук енергійно стукають по стегнах). Згодом буря вщухає, злива переходить у дрібний дощик, буря перетворюється на легенький вітерець {виконуються рухи у зворотньому порядку). У Занзібарі знову сонячно».

V. Узагальнення, систематизація й контроль знань та вмінь учнів

Робота з підручником.

—  Навести приклади впливу погодних умов на здоров'я людей.

—  Пояснити значення терміна «акліматизація».

—  Хто більше ризикує обгоріти на сонці: блондин зі світлою шкірою чи смаглявий брюнет?

—  Обґрунтувати необхідність правильно добирати одяг, організовувати свій побут, харчування і режим дня під час акліматизації.

Робота в групах

Оцінка ставлень учнів до холодної і спекотної погоди.

Практична робота № 1

Добір одягу за сезоном і погодою Показ колекцій «Чотири сезони» (під музичний

супровід). Групи не лише демонструють одяг, а й пояснюють, із яких матеріалів його

виготовлено, від чого цей одяг захищає тощо. Зробити висновки, які саме властивості

одягу використані для відповідного сезону.

Гра «Яка погода, такий одяг»

Учні об'єднуються в три групи. Перша група за допомогою міміки та жестів зображує

реакцію людини на певну погоду. Друга група має вгадати, яка погода мається на увазі, і

запропонувати відповідний одяг. Третя група оцінює, наскільки точно виконали завдання

їхні однокласники.

Замість показу колекцій можна підібрати одяг лялькам або за малюнками, наданими

вчителем. Цей одяг має відповідати порі року та погоді, що може її супроводжувати.

VI. Домашнє завдання

1)      Опрацювати матеріал підручника.

2)  Виміряти свій зріст, а потім вирізати з кольорового паперу й оформити фігурки вдесятеро менші ніж зріст. Виміряти масу свого тіла, окружність грудної клітки, життєву ємність легень (за можливістю).

3)  Узяти участь в екологічних проектах (наприклад, «Озеленення населенного пункту», «Змінюємо наш двір разом»).

VII. Підсумки уроку

Природне середовище — необхідна умова існування людини і збереження її здоров'я. Водночас воно є джерелом небезпек, зокрема тих, що спричинені кліматом і погодою.
 
Несприятливі погодні умови мають переважно сезонний характер. Дію холоду, вітру,

вологи, спеки можна зменшити, підібравши відповідний одяг.

Головна функція одягу — захист тіла від забруднень і метеорологічних впливів.

VIII. Релаксація

Медитативна вправа «Літо» (під музичний супровід)

Лунає спокійна приємна мелодія. Учні сидять вільно, розслабившись. Вони повторюють

по думки слова, які промовляє вчитель: «Літо, тепло, затишно.

Я знаходжуся на лісовій галявині. Наді мною гойдаються верхівки дерев. Шелестить

листя. Співають птахи. Світить сонце, зігріваючи землю. У блакитному небі спокійно

пливуть хмаринки. Я слухаю чарівну музику лісу. Мені дихається легко, вільно. Я

відпочиваю».

 

 

Категория: Учительська скарбничка | Добавил: Pacifist_Ua (17.10.2013)
Просмотров: 2372 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Шкільне життя
Наші координати
 
Адреса: вул.Зелений гай, 1, м.Мар'їнка, Донецька область, 85600, Україна
Тел. (06278) 5-10-58 Директор, 5-12-43 Приймальня
marinternat@ukr.net
Р/р 35428002001807 УДК у Донецькій області
МФО 834016
ОКПО 22014209
 
 
Розробник і адміністратор сайту: Мєсюра Вадим Петрович vmesura@mail.ru
 
Освітні ресурси
  • Міністерство освіти і науки України
  • Урядовий сайт для юних громадян
  • Педагогічна преса
  • Інформаційно-правовий ресурс для дітей
  • Національна академія педагогічних наук України
  • Портал дитячої безпеки
  • Новини науки
    Пошук

    Copyright Мєсюра Вадим © Мар'їнська школа-інтернат © 2024
    Безкоштовний хостинг uCoz